Каталог

Радіальні кулькові підшипники
rad-sharik

Радіальні кулькові підшипники сприйнятливі до радіальної і осьового навантажень, котрі діють у напрямку вздовж валу. Навантаження не перевищує сімдесяти відсотків допустимої невикористаного радіального навантаження. У радіальному однорядному підшипнику найбільша частота коливання та його робота з мінімальними втратами на тертя. Співвісність посадочних гнізд для радіальних підшипників повинна бути в допустимих межах, щоб перекос зовнішніх кілець відносно внутрішніх не перевищував 15 градусів. Підшипники встанавлюють на жорсткий двохопорний вал, в умовах прогину під дією зовнішних сил не відбувається кутового зміщення. Варіант підшипника із захисними шайбами (одною або двома) використовується в умовах, коли незручно обслуговувати або не бажано використовувати спеціальні ущільнюючі матеріали. Також для збереження мастила всередині підшипника, або потрапляння бруду та пилу. Сепаратор у радіальному однорядному кульковому підшипнику – штампований. При роботі в особливих умовах, у крупногабаритному підшипнику застосовуються сепаратори з антифрикційного матеріалу. Масивні сепаратори центруються переважно з бортів від зовнішніх кілець. Використання сепаратора зменшує кількість кульок та зберігає рівномірну дистанцію між ними, що забезпечує стабільну роботу підшипника. Радіальні кулькові підшипники – широко використовуваний тип підшипників, дякуючи їхній універсальності, надійності, малошумності та ціні.

• Відкриті, з захисними шайбами  
 Однорядні, з пазом та без пазу для вводу кульок

 

• Із ущілювачами 
 З канавкою під стопорне кільце
 Зі стопорним кільцем, або без нього

3_4_rad-sharik

• Дворядні тонкостінні  Відкриті 
 
 Із ущільнювачами

 Дворядні

Радіальні кулькові підшипники не являються самовстановлюючими і, фактично, не допускають перекосу. Відповідно, вони вимагають точності посадочного мосту. Їх не використовують для опори валу, котрий може згинатися у процесі експлуатації.
дякуючи своїй конструкції з малою контактною площею між кулькою та канавкою, можуть працювати на значних швидкостях. З цієї ж причини вони витримують менші навантаження ніж, наприклад, роликові підшипники.

Кулькові підшипники бувають як відкритими так і закритими захисними шайбами. Якщо перші потребують  обслуговування та мастила, то останні - не обслуговуються, вони заправляються на заводі виробника одноразово і на весь термін служби. Захисні шайби утримують мастило та захищають від проникннення пилу всередину.

Детальніше про цей вид підшипників можна дізнатися у ДОВІДНИКУ

 

Радіальні кулькові підшипники дворядні сферичні - сприймають радіальне навантаження, також одночасно і двосторонню осьову. На зовнішньому кількці підшипника присутня сферична доріжка коливання. За рахунок такої форми підшипник стабільно працює в умовах перекосу внутрішніх кілець відносно зовнішніх, до 3 градусів. Підшипник такого типу має у внутрішньому кільці конічні отвори, що забезпечує встановлення на конусний вал. Дворядні підшипники з конічним отвором мають в комплекті втулку з гайкою, вони передбачені для встановлення на циліндричному валу,  затягування гайки на втулці дає можливість регулювати радіальный проміжок у підшипнику. В умовах виникнення перекосу при прогині валу через неточність обробки, зберігається контакт кульок двох рядів з доріжкою коливання. Сепаратори у більшості - штамповані у дворядних сферичних кулькових підшипниках.